Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός, Μιλουτίνοφ: «Άγγιξε» το double double στο ημίχρονο

Νίκολα Μιλουτίνοφ
Με 11 πόντους, 8 ριμπάουντ και 3 ασίστ έκλεισε το ημίχρονο του Game 1 των τελικών ο Νίκολα Μιλουτίνοφ!

Ο Νίκολα Μιλουτίνοφ υπήρξε απόλυτος κυρίαρχος στο ημίχρονο του Game 1 μεταξύ Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού, για τους τελικούς της Stoiximan Basket League.

Ο Σέρβος σέντερ... άγγιξε το double double μέσα στα 15 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ. Έχοντας 11 πόντους με 5/7 δίποντα, 1/1 βολή και 8 ριμπάουντ. Μάλιστα τα 4 εξ αυτών ήταν επιθετικά, δίνοντας δεύτερες ευκαιρίες στην επίθεση του Ολυμπιακού. Προσθέτοντας σε αυτά και τις 3 ασίστ του, μαζί με 2 μπλοκ, ο Μιλουτίνοφ έγινε πυλώνας για το 37-46 του ημιχρόνου.

Θυμίζουμε πως παίζει με μοναδικό αντικαταστάτη στη θέση του σέντερ τον Φίλιπ Πετρούσεφ, μιας και ο Μουστάφα Φαλ είναι τραυματίας ενώ ο Μόουζες Ράιτ εκτός λίστας.

@Photo credits: eurokinissi, ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΥ