Κολοσσός - Άρης 84-85: Το συγκλονιστικό τελευταίο λεπτό με «κερασάκι» το νικητήριο καλάθι του Γούντμπερι (vid)

Γούντμπερι

Ο Άρης επέστρεψε από το -19 και πήρε τη νίκη μέσα στην έδρα του Κολοσσού με σκορ 85-84, με το τελευταίο λεπτό του ματς να είναι... ακατάλληλο για καρδιακούς.

Ο Άρης έκανε δύο τις νίκες του στη Stoiximan GBL και δεν θα μπορούσε να φανταστεί πιο... κινηματογραφικό τρόπο για να το πετύχει.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης βρέθηκε πίσω στο σκορ ακόμα και με 19 πόντους «κυνηγώντας» τον γηπεδούχο Κολοσσό για το μεγαλύτερο κομμάτι του αγώνα μέχρι να φτάσουν οι δύο ομάδες στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Στα τελευταία 80 δευτερόλεπτα της αναμέτρησης το προβάδισμα «άλλαξε χέρια» οκτώ φορές, με τον Τρέι Γούντμπερι ωστόσο να ευστοχεί στο πιο σημαντικό καλάθι από όλα τα προηγούμενα και να διαμορφώνει το τελικό 85-84, «ανεβάζοντας» παράλληλα το ρεκόρ του Άρη στο 2-2.

@Photo credits: glomex