Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός: Το απίθανο buzzer beater του Γκραντ στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου (vid)

Τζέριαν Γκραντ
Ο Παναθηναϊκός έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στο υπέρ του 48-38 χάρη στο buzzer beater του Τζέριαν Γκραντ που σκόραρε εκτός ισορροπίας μπροστά στον Άλεκ Πίτερς.

Ο Παναθηναϊκός έκανε επιμέρους σκορ 25-15 στο δεύτερο δεκάλεπτο κόντρα στον Ολυμπιακό και πήγε στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 48-38, σουτάροντας 10/18 τρίποντα και μοιράζοντας 10 ασίστ για μόλις τρία λάθη.

Ο Κέντρικ Ναν ηγήθηκε επιθετικά των πρωταθλητών Ελλάδας και Ευρώπης με 14 πόντους (4/5 τρίπ.) ενώ σε ό,τι αφορά τον Τζέριαν Γκραντ, ο Αμερικανός γκαρντ πέτυχε ένα απίθανο buzzer beater στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου στο ΣΕΦ, σκοράροντας εκτός ισορροπίας και έχοντας 7 πόντους, ένα ριμπάουντ, μία ασίστ και ένα κλέψιμο σε 13:41.