Προμηθέας - Γαλατάσαραϊ: Το ασύλληπτο κρεσέντο του Τζόρνταν Γουόκερ στο τέλος που δεν αρκούσε (vid)

walker

Ο Τζόρνταν Γουόκερ πραγματοποίησε ασύλληπτη εμφάνιση ιδίως στα τελευταία λεπτά του Προμηθέας - Γαλατάσαραϊ, όμως δεν αρκούσε για να αποσοβήσει την ήττα της ελληνικής ομάδας.

Ο Προμηθέας κατέβαλε μεγάλη προσπάθεια και επέστρεψε στη διεκδίκηση του αγώνα, όμως εν τέλει γνώρισε οριακή ήττα με 75-79 στην Πάτρα από την Γαλατάσαραϊ για την τρίτη αγωνιστική του Basketball Champions League.

Ο Τζόρνταν Γουόκερ ήταν πρωταγωνιστής για τους Πατρινούς ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με 25 πόντους, 2/5 δίποντα και 7/12 τρίποντα με τα τέσσερα εξ αυτών να έρχονται στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Ωστόσο, τα μακρινά και πολύ δύσκολα σουτ του Αμερικανού δεν αρκούσαν προκειμένου ο Προμηθέας να πανηγυρίσει την νίκη.

@Photo credits: INTIME, © Intime p.a.