Βιλερμπάν - Λε Πορτέλ 88-67: Υγιεινός περίπατος πριν τη «διαβολοβδομάδα»

Ντε Κολό
Χωρίς να... ιδρώσει επικράτησε η Βιλερμπάν εντός έδρας της Λε Πορτέλ με σκορ 88-67 και έκανε το 4/4 στο γαλλικό πρωτάθλημα, πριν τη «διαβολοβδομάδα» της Euroleague.

Άνετη νίκη πήρε εντός έδρας η Βιλερμπάν κόντρα στη Λε Πορτέλ με σκορ 88-67, συνεχίζοντας με το απόλυτο στο γαλλικό πρωτάθλημα μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Οι γηπεδούχοι αξιοποίησαν τα υψηλά ποσοστά ευστοχίας τους και με ένα κυριαρχικό τρίτο δεκάλεπτο οδηγήθηκαν στο να κάνουν ένα καλό ξεμούδιασμα πριν την απαιτητική εβδομάδα που ακολουθεί στη Euroleague, όπου θα αντιμετωπίσουν τις Άλμπα Βερολίνου και Μπασκόνια την προσεχή Τρίτη και Παρασκευή αντίστοιχα.

Κορυφαίος για την ομάδα από τη Λυών ήταν ο Άντμιραλ Σόφιλντ ο οποίος ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 16 πόντους και πέντε ριμπάουντ σε 22 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 24-18, 46-40, 75-52, 88-67