Σκαϊλάινερς - Μπάγερν 52-75: «Σίφουνας» για ένα ημίχρονο (vid)

Ένα ημίχρονο, το δεύτερο, χρειάστηκε η Μπάγερν Μονάχου για να σαρώσει και τους Σκαϊλάινερς για τη 2η αγωνιστική του γερμανικού πρωταθλήματος.

Μόλις η Μπάγερν Μονάχου επέβαλλε τον ρυθμό της, ήταν θέμα χρόνου. Οι Σκαϊλάινερς τη ζόρισαν για ένα ημίχρονο, το πρώτο, το οποίο έκλεισε με σκορ 34-28. Στο δεύτερο ημίχρονο, η ιστορία ήταν διαφορετική. Η Μπάγερν κυριάρχησε σε άμυνα και επίθεση, κερδίζοντας το δεύτερο μισό με σκορ 47-18!

Ο Ζίπσερ ήταν ο μοναδικός με διψήφιο αριθμό πόντων για την ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι (24π, με 4/8 τρίποντα και 7 ριμπάουντ). Σαρωτική η διαφορά στα ριμπάουντ (45 έναντι 31), με τους Σκαϊλάινερς να υποπίπτουν σε 15 λάθη και να έχουν άσχημα στα τρίποντα.

Τα δεκάλεπτα: 11-19, 34-28, 46-54, 52-75.

ΜΠΑΣΚΕΤ: ΓΕΡΜΑΝΙΑ Τελευταία Νέα