Χιτ - Χόρνετς 117-112: «Καθάρισε» ο Μπάτλερ στο δεύτερο ημίχρονο και την παράταση (vid)

Οι Μαϊάμι Χιτ (5-7) χρειάστηκαν την παράταση και μία απίθανη εμφάνιση του Τζίμι Μπάτλερ (35π.) για να πάρουν τη νίκη απέναντι στους Σάρλοτ Χόρνετς (3-10) με σκορ 117-112.

Ο Τζίμι Μπάτλερ σημείωσε τους 23 από τους 35 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο και την παράταση, στην επικράτηση των Μαϊάμι Χιτ κόντρα στους Σάρλοτ Χόρνετς (117-112).

Ο Σμιθ Τζούνιορ ισοφάρισε με λέι απ σε 104-104, 26.5 δεύτερα πριν το τέλος της κανονικής και ενώ οι Χόρνετς ξεκίνησαν την 4η περίοδο από το -12, οι Χιτ έκαναν λάθος στη δική τους επίθεση και ο Τέρι Ροζίερ δεν κατάφερε να τους δώσει τη νίκη στην εκπνοή.

Στην παράταση το ματς ξεκαθάρισε στο τελευταίο λεπτό, όταν οι Χιτ προηγήθηκαν με 115-112 χάρη σε δύο εύστοχες βολές του Βίνσεντ.

Ο Μπάτλερ εκτός από τους 35 πόντους είχε 10 ριμπάουντ και 8 ασίστ, ο Μπαμ Αντεμπάγιο πρόσθεσε 18 πόντους, 14 ριμπάουντ και ο Ντάνκαν Ρόμπινσον 14. Για τους Χόρνετς, ο Ροζίερ μέτρησε 22 πόντους, ο Μέισον Πλάμλι 13 πόντους, 15 ριμπάουντ και ο Τζέιλεν ΜακΝτάνιελς 16 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-27, 58-50, 85-73, 104-104 (κ.α.), 117-112 (παρ.)