Νετς-Γουόριορς 143-113: Τους τσάκισαν με 91 πόντους στο πρώτο ημίχρονο!

Οι Νετς έκαναν μυθική εμφάνιση κόντρα στους Γουόριορς, σημειώνοντας 91 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και επικρατώντας με το εκκωφαντικό 143-113, φτάνοντας τις επτά συνεχόμενες νίκες στη regular season!

Οι Νετς πραγματοποίησαν μια από τις καλύτερες εμφανίσεις όλων των εποχών στην ιστορία της λίγκας όσον αφορά το πρώτο ημίχρονο του αγώνα με τους Γουόριορς όπου σημείωσαν 91 πόντους και τελικά, τους ισοπέδωσαν με 143-113!

Οι 91 πόντοι στο πρώτο ημίχρονο συνιστούν την τρίτη καλύτερη επίδοση όλων των εποχών στο ΝΒΑ ενώ ο Κέβιν Ντουράντ πέτυχε τους 21 από τους 23 πόντους του σε αυτό το διάστημα κόντρα στο Γκόλντεν Στέιτ που παρατάχθηκε δίχως τους Στεφ Κάρι, Κλέι Τόμπσον και Άντριου Γουίγκινς, έχοντας ρεκόρ 1-5 στις τελευταίες έξι αναμετρήσεις του.

«Μιλάμε για τους Γουόριορς. Τους σέβεσαι πάντα, ανεξάρτητα με το ποιος είναι στο παρκέ» εξήγησε ο KD για τους Νετς που είχαν εννιά παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, ισοφαρίζοντας το σχετικό ρεκόρ στην ιστορία του οργανισμού. Επίσης, ήταν η έβδομη σερί νίκη για το Μπρούκλιν που άρχισε το ματς με 11/12 σουτ ενώ δεν είχε στη διάθεσή του τον Καϊρί Ίρβινγκ.

Από την άλλη πλευρά, ο Τζέιμς Γουάισμαν έκανε career-high με 30 πόντους (12/14 σουτ) για τους «Πολεμιστές» που γνώρισαν νέα συντριβή έπειτα από το -38 από τους Νικς.

Τα δωδεκάλεπτα: 46-17, 91-51, 109-79, 143-113.