Γουόριορς - Μάβερικς 122-132: Ο Ντόντσιτς έκανε τα πάντα (vid)

Ο Λούκα Ντόντσιτς σημείωσε τους 25 από τους 39 πόντους του στο δεύτερο ημίχρονο και οδήγησε τους Ντάλας Μάβερικς στη νίκη απέναντι στους Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς (132-122).

Ο Λούκα Ντόντσιτς επέστρεψε στην πεντάδα των Ντάλας Μάβερικς, μετά από απουσία ενός αγώνα. Και έκανε τη διαφορά. Ο Σλοβένος σημείωσε 39 πόντους, μαζί με 10 ασίστ και 8 ριμπάουντ.

Ωστόσο, φρόντισε να πετύχει τους 25 στο δεύτερο ημίχρονο και να... καθαρίσει τη νίκη για το Ντάλας. Οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς επιβεβαίωσαν ότι η σεζόν είναι δύσκολη, πλέον συμπλήρωσαν τρεις συνεχόμενες ήττες.

Πέρα από τον Ντόντσιτς, ο Ντάντε Έξουμ μέτρησε 19 πόντους, ο Τζος Γκριν είχε 18 και ο Ντέρεκ Λάιβλι ΙΙ 12 πόντους και 14 ριμπάουντ.

Ο Στεφ Κάρι ολοκλήρωσε το ματς με 25 πόντους και 7 ασίστ, ο Κρις Πολ πρόσθεσε 24, ξεπερνώντας τους 22.000 πόντους καριέρας.

Στο ματς αγωνίστηκε και ο Γκάρι Πέιτον ΙΙ μετά από απουσία 13 αγώνων λόγω τραυματισμού. Είχε 2 πόντους σε 9 λεπτά στο παρκε.

Τα δωδεκάλεπτα: 26-34, 54-63, 89-101, 122-132.

@Photo credits: NBA/Getty Images, Noah Graham/NBAE via Getty Images