Νάγκετς - Πέλικανς 125-113: Με ηγέτη τον «τριπλό» Γιόκιτς οι πρωταθλητές (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης

Οι Ντένβερ Νάγκετς κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα στους Πέλικανς, επικρατώντας με 124-13 και τον Γιόκιτς να σημειώνει νέο triple-double.

Οι Ντένβερ Νάγκετς υποδέχτηκαν τους Πέλικανς και κατάφεραν να «υπερασπιστούν» την έδρα τους αφού επιβλήθηκαν με 125-113, έχοντας σε ένα ακόμη πολύ καλό βράδυ τον Νίκολα Γιόκιτς που έκανε triple-double.

Ο Σέρβος σέντερ των περυσινών πρωταθλητών, ολοκλήρωσε την αναμέτρηση έχοντας συνολικά 27 πόντους ενώ παράλληλα μοίρασε 14 ασίστ και μάζεψε 10 ριμπάουντ σε 32:11 λεπτά. Με 20 πόντους τελείωσαν το ματς για τους γηπεδούχους οι Πόρτερ και Μάρεϊ ενώ στους 15 ακολούθησε ο Γκόρντον, στους 12 ο Τζάκσον και στους 11 ο Κάλντγουελ Ποπ.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, αυτός που ξεχώρισε ήταν ο Ζάιον Γουίλιαμσον που κατάφερε να βρει 30 συνολικά πόντους σε 35:21 λεπτά συμμετοχής. Αμέσως επόμενος στη λίστα των σκόρερ ήταν ο Γιόνας Βαλανσιούνας με 17, ο Νανς είχε 13, ο ΜακΚόλουμ 12 (και 7 ασίστ) ενώ στους 10 τελείωσε το παιχνίδι ο Αλβαράντο.

Τα δωδεκάλεπτα: 37-25, 66-51, 100-80, 125-113

@Photo credits: NBA/Getty Images