Σπερς - Χόρνετς 135-99: Ξανά double-double ο Γουεμπανιάμα (vid)

Σπύρος Μαρκεζίνης
Οι Σαν Αντόνιο Σπερς επιβλήθηκαν των Σάρλοτ Χόρνετς με 135-99, έχοντας σε ένα ακόμη ματς τον Γουεμπανιάμα με διψήφιο αριθμό πόντων και ριμπάουντ.

Οι Σαν Αντόνιο Σπερς υποδέχτηκαν στο Τέξας τους Σάρλοτ Χόρνετς και κατάφεραν να πάρουν μία άνετη επικράτηση με τελικό σκορ 135-99, σε έναν ακόμη αγώνα όπου ο Γουεμπανιάμα σημείωσε double-double.

Πιο συγκεκριμένα ο Γάλλος σέντερ των νικητών είχε 26 πόντους και 11 ριμπάουντ σε 19:141 λεπτά εντός παρκέ. Για τα «Σπιρούνια», επόμενος καλύτερος σκόρερ ήταν ο ΜάκΝτερμοτ με 14 πόντους, ο Σόκαν ακολούθησε στους 13, ο Βασέλ στους 12 ενώ Οσμάν και Τζόνσον ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με 11 και 10 αντίστοιχα.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο ΛαΜέλο Μπολ ξεχώρισε καθώς ηγήθηκε της επίθεσης με 28 συνολικά πόντους και 5 ασίστ σε 26:42 λεπτά συμμετοχής. Τους 16 πόντους στο τέλος της αναμέτρησης έφτασε ο Ροζιέρ, ο Μπρίτζες είχε 14 ενώ στους 12 έμειναν ο Ρίτσαρντς με τον ΜακΓκόυενς.

Τα δωδεκάλεπτα: 28-22, 66-45, 103-71, 135-99

@Photo credits: NBA/Getty Images