Ολυμπιακοί Αγώνες, Σερβία - Αυστραλία: Η καλαθάρα του Μιλς που έστειλε το ματς στην παράταση (vid)

Μιλς

Ο Πάτι Μιλς μ' ένα πολύ δύσκολο καλάθι ισοφάρισε τον προημιτελικό με τη Σερβία στο στο 01:40''' πριν από το τέλος και έστειλε το ματς στην παράταση.

Ο Αυστραλός γκαρντ ήταν «σεληνιασμένος» στον προημιτελικό κόντρα στη Σερβία και έμελλε να βάλει το κερασάκι στην τούρτα με τη λήξη της κανονικής διάρκειας του αγώνα.

Ήταν εκείνος που ανέλαβε την ευθύνη του τελευταίου σουτ για λογαριασμό της ομάδας του με το σκορ στο 82-80 υπέρ της Σερβίας και μάλιστα κάτω από δύσκολες συνθήκες.

Έχοντας τον Νίκολα Γιόκιτς «κρεμασμένο» πάνω του έστειλε την μπάλα συστημένη στο αντίπαλο καλάθι και ισοφάρισε σε 82-82 στέλνοντας το παιχνίδι στην παράταση.