Προολυμπιακό τουρνουά μπάσκετ 2024, Ντόντσιτς:Triple double και μαγική εμφάνιση απέναντι στη Νέα Ζηλανδία (vid)

Ο Λούκα Ντόντσιτς.
Ο Λούκα Ντόντσιτς έκανε το triple doble στη νίκη της Σλοβενίας απέναντι στη Νέα Ζηλανδία.

Ο Λούκα Ντόντσιτς έδειξε τις προθέσεις του από το 1ο δεκάλεπτο του αγώνα Νέα Ζηλανδία - Σλοβενία για το Προολυμπιακό τουρνουά μπάσκετ 2024 στο ΣΕΦ.

Από τους 10 πόντους στα πρώτα δέκα λεπτά, ολοκλήρωσε το ματς με ένα απίθανο triple double!

Τελείωσε το ματς με 36 πόντους (6/13 διπ., 3/12 τριπ., 15/18 βολές), 11 ριμπάουντ και 10 ασίστ, αγωνιζόμενος για 34:59!

@Photo credits: INTIME

Ευχόμαστε στην Εθνική Ομάδα Μπάσκετ να σας δούμε στους Ολυμπιακούς Αγώνες στο Παρίσι.
Έχετε όλη μας την ενέργεια, καλή επιτυχία!