Ολυμπιακός-Περιστέρι: Ο Μπαρτζώκας πήγε στο κέντρο του γηπέδου να διαμαρτυρηθεί και δέχτηκε τεχνική ποινή (vid)

Γιάννης Σταυρουλάκης
1

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας διαμαρτυρήθηκε για φάουλ του Νεοκλή Αβδάλα στον Τόμας Γουόκαπ στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου και δέχτηκε τεχνική ποινή.

Ο Ολυμπιακός έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο κλειστό της Καλλιθέας Ρόδου απέναντι στο Περιστέρι μπροστά στο σκορ με 41-34, διεκδικώντας την πρόκρισή του στον τελικό του Super Cup όπου περιμένει ο Παναθηναϊκός.

Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, ο Τόμας Γουόκαπ πέταξε την μπάλα από το κέντρο του γηπέδου αλλά το καλάθι δεν μέτρησε, αφού είχε τελειώσει ο χρόνος ενώ ο Γιώργος Μπαρτζώκας δέχθηκε τεχνική ποινή επειδή επειδή διαμαρτυρήθηκε στους διαιτητές, ζητώντας φάουλ του Αβδάλα πριν το σουτ του Γουόκαπ.