Κούτρης: Έδωσε ασίστ στη νίκη της Πογκόν (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Koutris

Η Πογκόν επικράτησε της Λοτζ με 2-0 για το πρωτάθλημα Πολωνίας με τον Έλληνα αριστερό μπακ, Λεονάρντο Κούτρη να δίνει ασίστ.

Την τρίτη της νίκη σε πέντε αγωνιστικές του πρωταθλήματος Πολωνίας πανηγύρισε η Πογκόν. Η ομάδα των Λεονάρντο Κούτρη και Ευθύμη Κουλούρη επικράτησε της Λοτζ με 2-0 και έφτασε τους 10 βαθμούς, ούσα πρώτη στη βαθομολογία σε ισοβαθμία με Λεχ Πόζναν και Κρακοβία.

Στο 21ο λεπτό ο βασικός και αναντικατάστατος Κούτρης έβγαλε υπέροχη σέντρα από τα αριστερά και ο Μπιχακτσιάν με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Σε πέντε συμμετοχές ο 29χρονος αριστερός μπακ έχει δώσει δυο ασίστ. Από την πλευρά του ο Κουλούρης ξεκίνησε επίσης στην αναμέτρηση και αγωνίστηκε 88 λεπτά.

Pogoń Szczecin 1-0 Widzew Łódź - Vahan Bichakhchyan 21' (Ekstraklasa)