ΑΕΚ: Μπήκε αλλαγή και σκόραρε ο Πιερό για την Αϊτή (vid)

Μπήκε αλλαγή και σκόραρε ο Πιερό για την Αϊτή (vid)

Ο Φραντζί Πιερό αγωνίστηκε ως αλλαγή στο παιχνίδι της Αϊτής με την Αρούμπα και ήταν εκείνος που καθάρισε το παιχνίδι σκοράροντας με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος στο 89ο λεπτό.

Ο Φραντζί Πιερό της ΑΕΚ σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι με την φανέλα της Αϊτής, παρ' ότι μπήκε στο παιχνίδι με την Αρούμπα ως αλλαγή, με την πατρίδα του να παίρνει τη νίκη με 5-3 και να κλειδώνει στην ουσία την πρώτη θέση που οδηγεί στην άνοδο στην πρώτη κατηγορία του Nations League της CONCACAF.

Ο 29χρονος φορ της «Ένωσης» μπήκε ως αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου μέρους και το σκορ στο 2-2 και σημείωσε το πέμπτο και τελευταίο γκολ της ομάδας του, με το οποίο διαμορφώθηκε και το τελικό 5-3 στην αναμέτρηση. Ο Πιερό σκόραρε με εκτέλεση πέναλτι, το οποίο κέρδισε ο ίδιος στο 89ο λεπτό.

Αυτό ήταν το 24ο τέρμα που σημείωσε με την φανέλα της εθνικής του ομάδας ο υψηλόσωμος επιθετικός σε 33 εμφανίσεις.