Κώστας Μανωλάς: Πέτυχε πέντε γκολ στο ντεμπούτο του με τον Πανναξιακό, ως σέντερ φορ (vid)

Ο Κώστας Μανωλάς στον Πανναξιακό

Ο Κώστας Μανωλάς άνοιξε λογαριασμό στον Πανναξιακό σκοράροντας πέντε γκολ στο ντεμπούτο του με την ομάδα της Νάξου, μέσα σε μόνο 34 λεπτά!

Λίγες ημέρες μετά την ανακοίνωση της μεταγραφής του Κώστα Μανωλά στον Πανναξιακό, ο Έλληνας στόπερ όχι μόνο πραγματοποίησε την πρώτη του εμφάνιση, αλλά βρήκε δίχτυα πέντε φορές για τη νέα του ομάδα.

Ο ίδιος βρισκόταν στην κορυφή της επίθεσης στην αναμέτρηση κόντρα στον Μαρπησσαϊκό, για τη 2η αγωνιστική της Α' κατηγορίας της ΕΠΣ Κυκλάδων, δείχνοντας τη δεινότητά του και ως στράικερ.

Μέσα σε 34 λεπτά «χτύπησε» πέντε φορές, με το πρώτο του γκολ να το σημειώνει πριν καν συμπληρωθεί ένα λεπτό αγώνα. Μόλις έγινε το 5-0, ο 33χρονος πέρασε εκτός ως αλλαγή, με σκορ του ημιχρόνου να διαμορφώνεται σε 9-1!