Ολυμπιακός: Δυο ασίστ ο Παπακανέλλος και 2-0 στο ημίχρονο κόντρα στην Τάλινα Κάλεφ (vid)

ολυ κ19

Ο Ολυμπιακός πήγε στο ημίχρονο του αγώνα με την Τάλινα Κάλεφ με προβάδισμα δυο γκολ, τα οποία δημιούργησε ο Αντώνης Παπακανέλλος και σκόραραν οι Γιουσούφ και Τουφάκης.

Με «αέρα» δυο τερμάτων πήγε στα αποδυτήρια η Κ19 του Ολυμπιακού στην πρεμιέρα της στο Youth League, κόντρα στην Τάλινα Κάλεφ στου Ρέντη. Απόλυτος πρωταγωνιστής για τους κατόχους του τίτλου ο νεαρός Αντώνης Παπακανέλος, καθώς δημιούργησε και τα δυο τέρματα της ομάδας του.

Στο 36' μετά από σέντρα του 19χρονου χαφ από τα δεξιά ο Γιουσούφ άνοιξε το σκορ με κεφαλιά και στο 42' με ωραίο σκάψιμο έβγαλε σε θέση βολής τον Τρουφάκη, ο οποίος διαμόρφωσε το 2-0 του πρώτου μέρους.

@Photo credits: INTIME, ΚΑΜΣΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ