Ολυμπιακός Λευκωσίας - Αγία Νάπα 1-1: Έ«χ»ασε την ευκαιρία για κορυφή ο Ολυμπιακός Λευκωσίας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΛΕΥΚΩΣΙΑΣ ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ
Από έναν βαθμό μοιράστηκαν Ολυμπιακός Λευκωσίας και Αγία Νάπα, στο παιχνίδι που «έκλεισε» την 3η αγωνιστική των Playoffs στην Β' Κατηγορία.

Ολυμπιακός Λευκωσίας και Αγία Νάπα έμειναν στο 1-1, σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να χάσουν την ευκαιρία να βρεθούν στην κορυφή της βαθμολογίας, παρέα με Ομόνοια Αραδίππου και Ένωση Νέων Παραλιμνίου.

Στο 25ο λεπτό ο Άνσου άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό, όμως 11 λεπτά μετά (36') ο Μπατζώνης διαμόρφωσε το τελικό σκορ, το οποίο «κράτησε» την ομάδα της Λευκωσίας στην 4η θέση και το -2 από την κορυφή. Από την άλλη η Αγία Νάπα βρίσκεται και στο -11 από την πρώτη θέση.

Να σημειώσουμε πως η συγκεκριμένη αναμέτρηση αρχικά είχε οριστεί για τις 2 Φεβρουαρίου, ωστόσο διεκόπη μόλις στο 5ο λεπτό, λόγω προβλημάτων στον φωτισμό του Μακάρειου σταδίου, με αποτέλεσμα να διεξαχθεί σήμερα (7/2).