Β' κατηγορία Κύπρου: Το 2/2 ο Διγενής Ακρίτας με νίκη κόντρα στη ΜΕΑΠ

διγενης μορφου μεαπ
Ο Διγενής Μόρφου επικράτησε 2-1 της ΜΕΑΠ στο Μακάρειο, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής (20/9) του πρωταθλήματος της Β΄κατηγορίας.

Η 2η αγωνιστική της Β' κατηγορίας Κύπρου (20/9) ξεκίνησε με νίκη του Διγενή Ακρίτα απέναντι στη ΜΕΑΠ, με το τελικό σκορ να διαμορφώνεται σε 2-1 υπέρ της ομάδας του Δημήτρη Δημητρίου.

Στο 22ο λεπτό ο Πηλαβάς έκανε το 1-0 για τον Διγενή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Αντωνίου. Η ΜΕΑΠ απάντησε με δοκάρι του Πασχαλίδη στο 28΄, για να έρθει ο Χατζηπροδρόμου και να διεύρνει το σκορ από κοντινή απόσταση, για το 2-0 (37').

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν στο 70', με τον Οζλέρ να εκμεταλλεύεται τη μοναδική καλή τους ευκαιρία στο δεύτερο ημίχρονο και να κάνει το 2-1.