Άουγκσμπουργκ-Γκλάντμπαχ 2-1: Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Γιαννούλη

Άουγκσμπουργκ

Σημαντικό τρίποντο πήρε η Άουγκσμπουργκ του Γιαννούλη, η οποία επικράτησε 2-1 επί της Γκλάντμπαχ.

Η Άουγκσμπουργκ με τον Γιαννούλη βασικό πανηγύρισε μια σημαντική νίκη στην Bundesliga κόντρα στη Γκλάντμπαχ, επικρατώντας με 2-1.

Οι Βαυαροί επέστρεψαν στις νίκες μετά από μια ήττα, ενώ η Γκλάντμπαχ, από την άλλη, επέστρεψε στις ήττες. Το σκορ για την Άουγκσμπουργκ άνοιξε στο 39' ο Σλότερμπεκ, δίνοντας στους γηπεδούχους προβάδισμα στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κλοντ-Μορίς διπλασίασε τα τέρματα στο 65', ενώ για την Γκλάντμπαχ μείωσε στο 72' ο Κλάιντιενστ, διαμορφώνοντας το τελικο 2-1.

Η Άουγκσμπουργκ βρίσκεται την 11η θέση στη Bundesliga, με τη Γκλάντμπαχ να ακολουθεί στην 12η.