Ρεάλ Μαδρίτης - Παρί Σεν Ζερμέν: Απίθανος Μπενζεμά, χατ-τρικ με δύο γκολ σε δύο λεπτά για την ανατροπή! (vid)

Ανατροπή με σφραγίδα Καρίμ Μπενζεμά! Ο Γάλλος σκόραρε δύο φορές στο 76' και το 78' κι έδωσε σκορ πρόκρισης στη Ρεάλ Μαδρίτης (3-1), ανεβαίνοντας παράλληλα στην 3η θέση των all-time σκόρερ της!

Μυθικός, ανεπανάληπτος Καρίμ Μπενζεμά, γύρισε μόνος του το ματς κόντρα στην Παρί Σεν Ζερμέν κι έγραψε ιστορία!

Ο Γάλλος στράικερ είχε ήδη ισοφαρίσει χάρη στο «δώρο» του Ντοναρούμα στο 61' και μέσα σε δύο λεπτά συμπλήρωσε χατ-τρικ, γράφοντας το 3-1 που είναι σκορ πρόκρισης για τη Ρεάλ Μαδρίτης.

Στο 76' εκμεταλλεύτηκε τη «μαγική» ασίστ του Λούκα Μόντριτς, ο οποίος έφτιαξε την αντεπίθεση με τρομερή ενέργεια πίσω από τη σέντρα, και πριν καλά-καλά συνέλθει η άμυνα της Παρί, ο Μπενζεμά «χτύπησε» ξανά στο 78' με άψογη επαφή μετά την κάκιστη απομάκρυνση του Μαρκίνιος.

Έτσι, άφησε οριστικά πίσω του τον Αλφρέδο Ντι Στέφανο κι ανέβηκε μόνος 3ος στη λίστα των σκόρερ των Μερένγκες με 309 γκολ!