Σαχτάρ Ντόνετσκ - Ρεάλ Μαδρίτης: Ο Ζουμπκόφ άνοιξε το σκορ στο πρώτο λεπτό του δεύτερου μέρους (vid)

Δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Ζουμπκόφ με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τη Σαχτάρ κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης στη Βαρσοβία.

Η Σαχτάρ Ντόνετσκ πήρε «κεφάλι» στο σκορ στο ματς με την πρωταθλήτρια Ευρώπης Ρεάλ Μαδρίτης στη Βαρσοβία. Λίγα μόλις δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Μικαϊλιτσένκο έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Ζουμπκόφ κέρδισε την κεφαλιά από τον Μεντί και νίκησε τον Λούνιν για το 1-0. Ο Ουκρανός ακραίος επιθετικός είχε σκοράρει και στο πρώτο παιχνίδι με τη Βασίλισσα στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου» και είχε διαμορφώσει το τελικό 2-1.