Μπαρτσελόνα - Αντβέρπ: Πρώτο ευρωπαϊκό γκολ του Φέλιξ με τους Μπλαουγκράνα και 1-0 (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Φέλιξ

Η Μπαρτσελόνα χρειάστηκε 11 λεπτά για να ανοίξει το σκορ κόντρα στην Αντβέρπ με το πρώτο ευρωπαϊκό γκολ του Ζοάο Φέλιξ με τους Καταλανούς.

Ο Ζοάο Φέλιξ έχει αρχίσει «δυνατά» στην Μπαρτσελόνα. Ο Πορτογάλος επιθετικός άνοιξε λογαριασμό στο σκοράρισμα στην πρώτη του εμφάνιση ως βασικός, κόντρα στην Μπέτις και βρήκε δίχτυα και στο πρώτο του ματς με τους Μπλαουγκράνα στο Champions League.

Στο 11ο λεπτό της αναμέτρησης με την Αντβέρπ στην Καταλονία, για την 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων, ο Γκουντογκάν και ο Λεβαντόφσκι «έκρυψαν» την μπάλα με 1-2, ο Γερμανός χαφ έβγαλε την πάσα στον Φέλιξ, ο οποίος απέφυγε τον Αλντερβάιρελντ και με συρτό τελείωμα νίκησε τον Μπιτές για το 1-0.