Γαλατάσαραϊ - Κοπεγχάγη: «Έσπασε» το δοκάρι ο Ακτούρογλου, άνοιξε το σκορ ο Ελιουνούσι (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Ελιουνούσι

Στο 35ο λεπτό ο Μοχάμεντ Ελιουνούσι άνοιξε το σκορ για την Κοπεγχάγη στην έδρα της Γαλατάσαραϊ, ενώ νωρίτερα ο Ακτούρογλου είχε «σπάσει» το δοκάρι.

H Γαλατάσαραϊ έφτασε κοντά στο να ανοίξει το σκορ κόντρα στην Κοπεγχάγη στην Κωνσταντινούπολη για την πρώτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Champions League, όμως εν τέλει οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πήραν κεφάλι στο σκορ. Στο 23ο λεπτό οι γηπεδούχοι έκλεψαν την μπάλα μετά από πίεση των Τορέιρα και Μέρτενς, ο Ικάρντι «έσπασε» την μπάλα στον Ακτούρογλου, ο οποίος με σουτ «βολίδα» έσπασε το δοκάρι.

Στο 35' ο Γέλερτ έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Λεραγκέρ έκανε την κεφαλιά - πάσα, ο Ελιουνούσι στόπαρε με το στήθος και με εξαιρετικό τελείωμα έστειλε την μπάα στο «παραθυράκι» του Μουσλέρα για το 1-0.