Γαλατάσαραϊ - Κοπεγχάγη: Ο Τετέ «υπέγραψε» την ισοφάριση με γκολ και ασίστ σε δυο λεπτά (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Γαλατα

Η Γαλατάσαραϊ γύρισε στο ματς με την Κοπεγχάγη από το 0-2 με πρωταγωνιστή τον Τετέ, ο οποίος μέσα σε δυο λεπτά έδωσε ασίστ και σκόραρε το γκολ της ισοφάρισης.

Φοβερή Γαλατάσαραϊ! Οι ισορροπίες στο ματς με την Κοπεγχάγη άλλαξαν στο 73' όταν ο Γέλερτ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο Τετέ ισοφάρισε... μόνος του το ματς με γκολ και ασίστ μέσα σε δυο λεπτά.

Στο 86' ο Βραζιλιάνος εξτρέμ τσίμπησε την μπάλα για τον Μπόι, ο οποίος με το ένα πόδι κοντρόλαρε και με το άλλο εκτέλεσε για να μειώσει το σκορ. Στο 88' ο Ζάχα έβγαλε τη σέντρα και ο Τετέ με φανταστικό βολέ στην κίνηση ισοφάρισε σε 2-2 και έσωσε τον βαθμό για την ομάδα του