Γιουβέντους-Αϊντχόφεν: «Χτύπησε» δις με Γιλντίζ και ΜακΚένι για τα πρώτα γκολ του νέου Champions League! (vid)

juve

Το πρώτο γκολ στο νέο Champions League ήταν εντυπωσιακό, με τον Γιλντίζ να δίνει προβάδισμα στη Γιουβέντους. Εξι λεπτά αργότερα ο ΜακΚένι διπλασίασε το σκορ .

Καταπληκτικό γκολ από τον πιο ενεργό παίκτη του αγώνα! Ο Γιλντίζ ξεσήκωσε το «Allianz Stadium» και άνοιξε λογαριaσμό στο στο 21ο λεπτό του αγώνα με το 1-0 υπέρ της Γιουβέντους, σημειώνοντας το πρώτο τέρμα στη νέα διοργάνωση του Champions League.

Με το γκολ που σημείωσε, ο 19χρονος επιθετικός έγινε ο νεότερος σε ηλικία παίκτης της Γιουβέντους που σκοράρει στο Champions League ξεπερνώντας τον Ντελ Πιέρο.

Μόλις έξι λεπτά αργότερα στο 27ο λεπτό της αναμέτρησης ο ΜακΚένι κατάφερε να βρει δίχτυα, διπλασιάζοντας το προβάδισμα της Γιουβέντους κόντρα στην PSV.