Μπάγερν Μονάχου-Ντινάμο Ζάγκρεμπ: Τριπλό Βαυαρικό «χτύπημα» μέσα σε είκοσι λεπτά

kane

Η Μπάγερν Μονάχου προηγείται ήδη με 3-0 της Ντινάμο Ζάγκρεμπ χάρη στα γκολ των Κέιν, Γκερέιρο και Ολίσε πριν τη συμπλήρωση 40 λεπτών αγώνα.

Ποιος άλλος, ο Χάρι Κέιν άνοιξε λογαριασμό και στο φετινό Champions League βάζοντας την Μπάγερν Μονάχου μπροστά στο σκορ στην αναμέτρηση με τη Ντινάμο Ζάγκρεμπ στο Μόναχο, βάζοντας τους Βαυαρούς στον χορό των γκολ.

Ο Πάβλοβιτς κέρδισε το πέναλτι, το οποίο καταλογίστηκε μετά από παρέμβαση του VAR, με τον Κέιν να αναλαμβάνει την εκτέλεση. Εκεί, δεν αστόχησε, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Νέβισιτς κάνοντας το 1-0 για την Μπάγερν στο 19' σκοράροντας το 50ό του γκολ με τη φανέλα των Βαυαρών.

Στο 33ο λεπτό, ο Γκερέιρο έκανε το 2-0 με εντυπωσιακό σουτ στην κίνηση, μετά την ασίστ με το στήθος από τον Μουσιάλα.

Πέντε λεπτά μετά, ο Ολίσε με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 3-0 της ομάδας του Βινσέντ Κομπανί που κάνει ό,τι θέλει στον αγωνιστικό χώρο.