Μπάγερν Μονάχου-Ντινάμο Ζάγκρεμπ: «Τρελό» ματς στο Μόναχο με καρέ τερμάτων σε δώδεκα λεπτά (vid)

bayern

«Εκρηκτικό» είναι το δεύτερο ημίχρονο μεταξύ Μπάγερν Μονάχου και Ντινάμο Ζάγκρεμπ, με τους Κροάτες να μειώνουν αρχικά σε 3-2 και τους Βαυαρούς να απαντούν με δύο δικά τους γκολ.

Ο Μάνουελ Νόιερ αντικαταστάθηκε στο ημίχρονο της αναμέτρησης της Μπάγερν Μονάχου με την Ντινάμο Ζάγκρεμπ, με τον Σβεν Ούλραϊχ να περνάει στη θέση του. Ωστόσο, στο 49ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 3-1 με τον Πέτκοβιτς, ενώ λίγο αργότερα ο Ογκιγουάρα έβαλε... φωτιά στο Μόναχο, μειώνονας κι άλλο το σκορ.

Την τάξη ήρθε να βάλει ο Κέιν που σκόραρε για δεύτερη φορά στο ματς στο 58' και με κοντινό «ριμπάουντ» έκανε το 4-2 για τους Βαυαρούς που απέκτησαν ξανά ασφαλές προβάδισμα. Ο Ολίσε έκανε στο 61' το 5-2, σε ένα... τρελό δωδεκάλεπτο στο Μόναχο.