Μπαρτσελόνα - Γιουνγκ Μπόις: Πάρτι των Μπλαουγκράνα με τρία γκολ στο ημίχρονο (vid)

Μπαρτσελόνα - Γιουνγκ Μπόις

Λεβαντόφσκι, Ραφίνια και Ινίγο Μαρτίνεθ βρήκαν δίχτυα για τη Μπαρτσελόνα στο πρώτο μέρος και την οδήγησαν στο ξεκούραστο 3-0 επί της Γιουνγκ Μπόις.

Πάρτι της Μπαρτσελόνα στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα απέναντι στη Γιουνγκ Μπόις, με τους Καταλανούς να φτάνουν στο άνετο 3-0 στην ανάπαυλα. Αρχικά στο 8΄ο Λεβαντόφσκι πήρε έτοιμο γκολ από τον Ραφίνια και σκόραρε σε κενό τέρμα για να ανοίξει το δρόμο. Στο 34΄ήταν η σειρά του Βραζιλιάνου να βρει δίχτυα όταν ευνοήθηκε από τις κόντρες και εκτέλεσε από κοντά για το 2-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Ινίγο Μαρτίνεθ πήρε την κεφαλιά από τη σέντρα του Πέδρι για να ανεβάσει ακόμα περισσότερο τον δείκτη του σκορ.