Σαχτάρ Ντόνετσκ - Αταλάντα: Οι Ουκρανοί δεν κατέγραψαν ούτε μια τελική στο ημίχρονο!

Σαχτάρ Ντόνετσκ

Η Σαχτάρ Ντόνετσκ βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 2-0 από την Αταλάντα χωρίς να έχει καταγράψει ούτε μια τελική!

Εφιαλτικό πρώτο μέρος απέναντι στην Αταλάντα βίωσε η Σαχτάρ Ντόνετσκ! Οι Ουκρανοί δέχτηκαν δυο γκολ και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 2-0 από τους Ιταλούς, οι οποίοι έκαναν ό,τι ήθελαν στον αγωνιστικό χώρο με έντεκα συνολικά τελικές στα πρώτα 45 λεπτά.

Στην αντίπερα όχθη οι Ουκρανοί αποδείχθηκαν τουλάχιστον... φειδωλοί στις επιθετικές τους πρωτοβουλίες και ολοκλήρωσαν το ημίχρονο χωρίς ούτε μια τελική! Για την Αταλάντα οι Τζιμσίτι και Λούκμαν βρήκαν δίχτυα κι έχτισαν βάσεις νίκης για το 2-0 του ημιχρόνου.