Λειψία - Γιουβέντους: Το πήραν... προσωπικά ο Βλάχοβιτς κι ο Σέσκο, «πυροβόλησαν» κι απάντησαν ο ένας στον άλλον (vid)

Βλάχοβιτς

Μπένιαμιν Σέσκο και Ντούσαν Βλάχοβιτς αλληλοεξουδετερώθηκαν στη Λειψία και πέτυχαν από δύο γκολ ο καθένας

Το πήραν... προσωπικά ο Μπένιαμιν Σέσκο και ο Ντούσαν Βλάχοβιτς. Στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης κόντρα στη Λειψία για το Champions League, ο Σέρβος φορ της Γιουβέντους μπήκε με φοβερή κίνηση στην πορεία της σέντρας του Καμπιάσο και με εξαιρετικό μονοκόμματο τελείωμα νίκησε τον Γκουλάτσι για το 1-1 μετά το γκολ του Σλοβένου στο πρώτο μέρος.

Πριν καλά καλά προλάβει να πανηγυρίσει η ομάδα του Μότα πάντως, είδε τον Ντι Γκρεγκόριο να αποβάλλεται για χέρι εκτός περιοχής και τον Ντόουγκλας Λουίζ να κάνει χέρι-πέναλτι στην εκτέλεση φάουλ του Σίμονς και τον Σέσκο να ευστοχεί από την άσπρη βούλα δίνοντας ξανά το προβάδισμα στο 65' . Ούτε αυτό το τέρμα πάντως το άφησε «αναπάντητο» ο Βλάχοβιτς που τρία λεπτά μετά ισοφάρισε ξανά με φοβερό πλασέ.