Μίλαν - Μπριζ: Ο Τζόλης συμμετείχε στην ισοφάριση των Βέλγων, εκ νέου προβάδισμα οι Ροσονέρι (vid)

milan_brugge

Τι κι αν παίζει με δέκα παίκτες από το πρώτο ημίχρονο, η Μπριζ ισοφάρισε τη Μίλαν σε 1-1 με το γκολ του Σαμπέ στο 51', με τη συμμετοχή του Τζόλη στη φάση, αλλά οι Ροσονέρι πήραν εκ νεόυ προβάδισμα με τον Ράιντερς δέκα λεπτά μετά.

Την απάντησή της στο γκολ του Πούλισικ έδωσε η Μπριζ με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου στο «Σαν Σίρο», κάνοντας το 1-1 με το σουτ του Σαμπέ στο 51ο λεπτό. Ο Τζόλης, που κάνει μία μεστή εμφάνιση, πέρασε την κάθετη μπαλιά στον Βέλτεσεν, ο οποίος με τη σειρά του πάσαρε στον Σαμπέ που με σουτ στην κίνηση νίκησε τον Μενιάν. Οι δυο τους πέρασαν στο ματς στο ημίχρονο.

Οι Ροσονέρι απάντησαν με τη σειρά τους στο 61', όταν ο Όκαφορ έκανε την κούρσα από τα αριστερά και βρήκε στην περιοχή τον Ράιντερς που πλάσαρε ιδανικά για το 2-1.