Ρεάλ Μαδρίτης - Ντόρτμουντ: Το απόλυτο «σοκ» για τη Βασίλισσα, δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά οι Βεστφαλοί (vid)

real_dortmund

Με δύο γκολ σε τέσσερα λεπτά, η Ντόρτμουντ «παγώνει» τη Ρεάλ Μαδρίτης και το «Σαντιάγο Μπερναμπέου». Αρνητικός πρωταγωνιστής ο Βάσκεθ, σκόρερς για τους Βεστφαλούς οι Μάλεν και Γκιρασί.

Το απόλυτο... σοκ για τη Ρεάλ Μαδρίτης στο «Σαντιάγο Μπερναμπέου» με την Ντόρτμουντ να έχει προβάσιδμα δύο τερμάτων στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης.

Ο Βάσκεθ έχασε την μπάλα σε κρίσιμο σημείο, ο Γκιρασί την πέρασε στον Μάλεν που νίκησε από κοντά τον Κουρτουά για το 0-1 στο 30'. Τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Γκίτενς βρήκε ξανά δίχτυα για τους Βεστφαλούς φεύγοντας στην πλάτη του Βάσκεθ μετά την τρομερή κάθετη του Μάλεν, που ξέφυγε από το μαρκάρισμα του Μεντί, κάνοντας το 0-2 με κοντινή προβολή.