Μπαρτσελόνα - Μπάγερν Μονάχου: Χατ τρικ ο φανταστικός Ραφίνια και 4-1 (vid)

Ραφίνια

Ο τρομερός Ραφίνια πέτυχε χατ τρικ στην αναμέτρηση της Μπαρτσελόνα με την Μπάγερν Μονάχου στην Καταλονία και διαμόρφωσε το 4-1.

«Όργια» Ραφίνια με... θύμα την Μπάγερν Μονάχου. Ο Βραζιλιάνος εξτρέμ της Μπαρτσελόνα έκανε εκπληκτικό παιχνίδι κόντρα στους Βαυαρούς την Καταλονία για την 3η αγωνιστική της League Phase του Champions League, καθώς σημείωσε χατ τρικ.

Στο 56ο λεπτό οι Μπλαουγκράνα έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Γιαμάλ έβγαλε εξαιρετική πάσα, ο Ραφίνια έφερε την μπάλα μπροστά του με το στήθος, έφυγε στην πλάτη Κιμ - Ουπαμεκανό και με διαγώνιο σουτ νίκησε για τρίτη φορά τον Μάνουελ Νόιερ για το 4-1 της Μπάρτσα.

Ο αρχηγός των Καταλανών είχε ανοίξει το σκορ μόλις στα 57 δευτερόλεπτα και έκανε το 3-1 λίγο πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο με άψογο πλασέ.