Ατλέτικο Μαδρίτης – Λιλ: Ανατροπή για τους Γάλλους σε 13 λεπτά (vid)

Γκολ

Μέσα σε 13 λεπτά η Λιλ κατάφερε να ανατρέψει το παιχνίδι με την Ατλέτικο στη Μαδρίτη. Συγκεκριμένα στο 61' ο Ζεγκρόβα με μακρινό σουτ ισοφάρισε, για να κάνει στο 74' ο Ντέιβιντ με πέναλτι το 1-2.

Μετά την μεγάλη νίκη επί της Ρεάλ την προηγούμενη αγωνιστική, η Λιλ φιλοξενήθηκε από την άλλη ομάδα της Μαδρίτης, την Ατλέτικο. Οι Γάλλοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αλλά μέσα σε 13 λεπτά κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή. Αρχικά στο 61' ο Ζεγκρόβα με εξαιρετικό μακρινό σουτ έκανε το 1-1.

Στο 74' και κάτω από έντονες αποδοκιμασίες οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Ντέιβιντ κάνοντας το 1-2.