Μπαρτσελόνα – Μπάγερν: Αυτογκόλ ο Αλάμπα και 1-1 οι Καταλανοί! (vid)

Μόλις τρία λεπτά χάρηκε η Μπάγερν Μονάχου το προβάδισμα στο σκορ με τον Τόμας Μίλερ, αφού η Μπαρτσελόνα ισοφάρισε στο έβδομο λεπτό με αυτογκόλ του Νταβίδ Αλάμπα.

«Τρελό» το ξεκίνημα στη μονομαχία της Μπαρτσελόνα με την Μπάγερν Μονάχου, αφού ο Τόμας Μίλερ άνοιξε το σκορ μόλις στο τέταρτο λεπτό για τους Βαυαρούς, οι οποίοι πρόλαβαν να το χαρούν μόλις για τρία λεπτά.

Στο έβδομο λεπτό, ο Τζόρντι Άλμπα σέντραρε από αριστερά για τον Λουίς Σουάρες, ο Νταβίδ Αλάμπα προσπάθησε να διώξει, αλλά άθελά του έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Αυτογκόλ για το 1-1.