Ολυμπιακός: Ο Γιόβετιτς σκόραρε στη φιλική ήττα του Μαυροβουνίου από τη Γεωργία

Γιόβετιτς

Ο επιθετικός του Ολυμπιακού, Στέφαν Γιόβετιτς, βρήκε δίχτυα στη φιλική ήττα του Μαυροβουνίου από τη Γεωργία.

Η Γεωργία στο τελευταίο της φιλικό παιχνίδι πριν ταξιδέψει στη Γερμανία για το EURO 2024 νίκησε το Μαυροβούνιο στην Ποντγκόριτσα με 3-1. Για τους φιλοξενούμενους ο Γκιόργκι Σενγκέλια του Παναιτωλικού ήταν βασικός και έγινε αλλαγή στο 66', ενώ για τους γηπεδούχους ο Στέφαν Γιόβετιτς ήρθε από τον πάγκο στην αρχή του δεύτερου μέρους και βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα. Για τους Γεωργιανούς αγωνίστηκε 74 λεπτά και ο μέσος του ΟΦΗ, Μάρκο Μπάκιτς.

Στο 66ο λεπτό του φιλικού ο 34χρονος επιθετικός του Ολυμπιακού έκανε φοβερό τελείωμα με πλασέ στην κίνηση και μείωσε προσωρινά το σκορ σε 2-0. Ο Γιόβετιτς σε 78 εμφανίσεις με το εθνόσημο έχει σκοράρει 36 γκολ.