Άλκμααρ - ΑΕΚ: Τα τρία γκολ των Ολλανδών στο πρώτο ημίχρονο του φιλικού (vid)

Τα δύο γκολ που δέχθηκε η ΑΕΚ από την Άλκμααρ (vid)

Η Άλκμααρ σκόραρε τρεις φορές στον πρώτο ημίχρονου του φιλικού αγώνα κόντρα στην ΑΕΚ με τους Φαν Μπόμελ, Ζεεφουίκ και Μπουρμέρστερ.

Η Άλκμααρ σκόραρε τρεις φορές κόντρα στην ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο φιλικό μεταξύ των δύο ομάδων. Το πρώτο γκολ σημείωσε ο γιος του Μαρκ Φαν Μπόμελ, Ρούμπεν, ο οποίος σκόραρε στο 10ο λεπτό με ωραίο τελείωμα μέσα από την περιοχή.

Το δεύτερο τέρμα των Ολλανδών σημείωσε ο Λεκίνσιο Ζεεφούικ στο 27ο λεπτό. Μετά από ωραία συνεργασία με τον Μπρούμεστερ, ο Ζεεφούικ βγήκε απέναντι στον Θεοχάρη και τελείωσε ιδανικά την φάση για το 2-0 της Άλκμααρ.

Το τρίτο γκολ της Άλκμααρ ήρθε δύο λεπτά πριν την λήξη του πρώτου μέρους στο 43' με τον Μπουρμέστερ να βγαίνει απέναντι στον Θεοχάρη και να τελειώνει υποδειγματικά την φάση μ' ένα υπέροχο τσίμπημα.