ΑΕΚ: Σκόραρε ο Πινέδα στη φιλική «τριάρα» του Μεξικού επί της Νέας Ζηλανδίας (vid)

πινεδα

Ο Ορμπελίν Πινέδα άνοιξε το σκορ για το Μεξικό στη φιλική νίκη με 3-0 επί της Νέας Ζηλανδίας.

Το Μεξικό δεν αντιμετώπισε πρόβλημα κόντρα στη Νέα Ζηλανδία της οποίας επιβλήθηκε 3-0 σε φιλικό που διεξήχθη στην Καλιφόρνια, με τον μέσο της ΑΕΚ, Ορμπελίν Πινέδα, να ανοίγει το σκορ για τη χώρα του στο ντεμπούτο του Χαβιέρ Αγκίρε στον πάγκο της ομάδας.

Ο 28χρονος σκόραρε μόλις πέντε λεπτά μετά την σέντρα με όμορφο δεξί σουτ στην κίνηση μέσα στη μεγάλη περιοχή, ενώ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου είχε και δοκάρι με προβολή.

Στο 60' του αγώνα με το σκορ ήδη στο 3-0 αντικαταστάθηκε.

Τα άλλα δύο τέρματα του Μεξικού πέτυχαν οι Σέζαρ Ουέρτα και Λουίς Ρόμο.