Κροατία U21 - Ελλάδα U21: Η Ελπίδων ισοφάρισε σε 2-2 μέσα σε ένα λεπτό με Κωστούλα και Μπακούλα (vid)

Elpidwn
Η U21 της Κροατίας προηγήθηκε με 2-0 κόντρα στην Εθνική Ελπίδων, όμως οι Γαλανόλευκοι ισοφάρισαν σε 2-2 με τα γκολ των Κωστούλα και Μπακούλα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Μεγάλη «επιστροφή» της Εθνικής Ελπίδων στην Κροατία! Η U21 της Χρβάτσκα πήρε προβάδισμα δυο γκολ από το 34ο λεπτό της αναμέτρησης, όμως οι παίκτες του Ταουσιάνη κατάφεραν να ισοφαρίσουν με δυο τέρματα μέσα σε ένα λεπτό στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, χάρη σε δυο νεαρούς ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού.

Στο 45+3' ο Κωστούλας μείωσε το σκορ με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Μουζακίτη και στο 45+4' ο Κουρφαλίδης γύρισε την μπάλα και ο Μπακούλας με πλασέ έκανε το 2-2, το οποίο ήταν το σκορ του πρώτου μέρους.