Αμπουκασίς: «Έγιναν φοβερά πράγματα, κάναμε πολλά λάθη»

παοκ

Για τα όσα έγιναν στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ αναφέρθηκε ο προπονητής της Μπεϊτάρ, Γιόνι Αμπουκασίς.

Ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε την πρόκριση κόντρα στην Μπεϊτάρ με τη νίκη με 4-1 στο Ισραήλ και έκλεισε το εισιτήριο για την επόμενη φάση.

Ο Γιόνι Αμπουκασίς μίλησε μετά το παιχνίδι και αναφέρθηκε στα όσα έγιναν μέσα στο παιχνίδι αλλά και τα λάθη της ομάδας του.

Συγκεκριμένα είπε:

«Αυτό που έγινε ήταν τραγικό… Έγιναν φοβερά πράγματα! Το πρώτο μπορεί να συμβεί και πρέπει να δώσουμε την αγάπη μας στον παίκτη που έκανε το λάθος. Χάσαμε πέναλτι σε κρίσιμη στιγμή του αγώνα. Κάναμε πολλά λάθη. Όλα τα γκολ του αντιπάλου έρχονται από λάθη μας σε καλά διαστήματα. Χάσαμε ευκαιρίες, στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραμε ρίσκο και εκεί δεχθήκαμε δύο γκολ.

Είχαμε αρκετούς παίκτες, έστω κι αν ο Νικολαέσκου δεν προπονούνταν αρχικά. Δε μπορούσαμε να κερδίσουμε πολλά περισσότερα. Ο ΠΑΟΚ έπαιξε καλά με δέκα παίκτες. Ολες του οι ευκαιρίες ήταν στα τελειώματα των ημιχρόνων».