ΠΑΟΚ-Αϊντραχτ Φρανκφούρτης: Ο Κουλιεράκης πήρε «εκδίκηση» και 2-1 (vid)

..

Ο Κουλιεράκης που έκανε το λάθος για το 1-1 της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης, βρέθηκε στις καθυστερήσεις στην κατάλληλη θέση τη στιγμή που έπρεπε και σημείωσε το νικητήριο γκολ του ΠΑΟΚ. Η εξέδρα τον αποθέωσε.

Η μπάλα πλάθει ωραίες ιστορίες και μία τέτοια είδαμε στην Τούμπα, όπου ο ΠΑΟΚ επικράτησε χθες (5/10) 2-1 της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης.

Ο Κουλιεράκης ήταν ο «μοιραίος» του 68', όταν και υπέπεσε σε λάθος και επέτρεψε στον Μαρμούς να ισοφαρίσει σε 1-1 για τους Γερμανούς.

Στις καθυστερήσεις όμως της αναμέτρησης πήρε το... αίμα του πίσω. Σε φάουλ του Δεσπότοφ στο 90'+2' η αντίπαλη άμυνα δεν έδιωξε, ο Ελληνας στόπερ βρέθηκε στην κατάλληλη θέση τη στιγμή που έπρεπε και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, για το νικητήριο τέρμα του «Δικέφαλου».

Tην ίδια στιγμή η εξέδρα φώναζε ρυθμικά το όνομά του.