Τα τρία γκολ και οι καλύτερες φάσεις από το ΠΑΟΚ-Αϊντραχτ Φρανκφούρτης 2-1 (vid)

..

Ο ΠΑΟΚ διατήρησε το απόλυτο στον Ομιλο του Conference League, καθώς επικράτησε 2-1 της Αϊντραχτ Φρανκφούρτης χάρις σε γκολ του Κουλιεράκη στις καθυστερήσεις.

Φινάλε γκραν γκινιόλ είχε το χθεσινό (5/10) ματς της Τούμπας, όπου ο ΠΑΟΚ κέρδισε 2-1 την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης.

Το ματς κρίθηκε στις καθυστερήσεις (90'+2') με το γκολ του Κουλιεράκη, που έτσι πήρε την «εκδίκησή» του για εκείνο του Μαρμούς στο 68' που απέφερε την ισοφάριση για λογαριασμό των φιλοξενουμένων και ξεκίνησε από δικό του λάθος.

Το σκορ για τους Θεσσαλονικείς άνοιξε ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς στο 28' με τον... συνήθη ύποπτο Αντρίγια Ζίβκοβιτς και με εκτέλεση φάουλ του Σέρβου μεσοεπιθετικού.

Ετσι ο «Δικέφαλος» συνεχίζει με το απόλυτο (2χ2) στο group.

@Photo credits: eurokinissi