Ολυμπιακός: Η επιμονή του Αλεξανδρόπουλου έφερε το 1-1 (vid)

alexandropoulos

Ο Αλεξανδρόπουλος βρήκε δίχτυα στο 90'+6' της αναμέτρησης με την Γκενκ και έστειλε τον Ολυμπιακό στα play-offs του Europa League.

Στα play-offs του Europa προκρίθηκε ο Ολυμπιακός, μετά το αποψινό (17/8) 1-1 με την Γκενκ.

Μέχρι τις καθυστερήσεις το ζευγάρι οδηγούνταν στην παράταση καθώς οι γηπεδούχοι ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0, αλλά τότε «μίλησε», στο 90'+6', η επιμονή του Αλεξανδρόπουλου.

Ο νεαρός χαφ απώλεσε μεν την κατοχή από τον Χροσόφσκι αλλά του πήρε άμεσα την μπάλα και με ωραίο πλασέ έξω από την περιοχή «νίκησε» τον γκολκίπερ Βαντεβόρντ.