Μαρσέιγ - ΑΕΚ: Δημιουργία Μάνταλου, ισοφάρισε προσωρινά ο Πινέδα (vid)

Βασίλης Μπαλατσός
Πινέδα

Μετά από μπαλιά του Πέτρου Μάνταλου ο Ορμπελίν Πινέδα με διπλή προσπάθεια νίκησε τον Μπάνκο και ισοφάρισε σε 1-1 στο 53ο λεπτό του αγώνα της ΑΕΚ με τη Μαρσέιγ.

Ο Ορμπελίν Πινέδα ισοφάρισε προσωρινά το παιχνίδι της ΑΕΚ με τη Μαρσέιγ στο «Βελοντρόμ» σε 1-1. Στο 53ο λεπτό ο Στίβεν Τσούμπερ έβγαλε την κάθετη στον Πέτρο Μάνταλο, ο διεθνής χαφ έκανε εξαιρετικό γύρισμα στον Ορμπελίν Πινέδα, ο οποίος αρχικά έκανε τσαφ αλλά με δεύτερη προσπάθεια πλάσαρε τον Μπλάνκο και επανέφερε το ματς σε ισορροπία. Μετά από δυο λεπτά ο Στάνκοβιτς έκανε πέναλτι στον Βιτίνια, είδε την κόκκινη κάρτα και ο Αρίτ νίκησε τον Αθανασιάδη για το 2-1.