ΠΑΟΚ - Βικτόρια Πλζεν: Ο Χάβελ εξ επαφής εκτέλεσε τον Κοτάρσκι για το 0-1 (vid)

Πλζεν

Στο 31ο λεπτό του αγώνα του ΠΑΟΚ με τη Βικτόρια Πλζεν ο Μίλαν Χάβελ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοτάρσκι και παρόλο που ο βοηθός έδειξε οφσάιντ το γκολ μέτρησε μέσω VAR.

Η Βικτόρια Πλζεν πήρε προβάδισμα στην αναμέτρηση με τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα για την 3η αγωνιστική της League Phase του Europa League. Μπορεί ο VAR να έσωσε την ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου και να ακύρωσε για οφσάιντ το γκολ που πέτυχε ο Αντού στο 2ο λεπτό, όμως αυτή τη φορά έγινε το αντίστροφο.

Ο Καντού έβγαλε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Αντού πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και ο... ξεχασμένος στο δεύτερο δοκάρι Χάβελ νίκησε εξ επαφής τον Κοτάρσκι. Ο βοηθός σήκωσε σημαιάκι για οφσάιντ σε πρώτο χρόνο, όμως μετά από παρέμβαση του VAR το 0-1 μέτρησε κανονικά.

@Photo credits: INTIME, ΑΝΤΩΝΙΑΔΗ ΘΩΜΑΪΣ