Προπονητής Μάλμε: «'Πονάει' όταν χάνεις, προσπαθούμε να μικρύνουμε την απόσταση από τον Ολυμπιακό»

Ο προπονητής

Ο τεχνικός των Σουηδών, Χένρικ Ρίντστρεμ, μίλησε για τον αγώνα με τον Ολυμπιακό δείχνοντας πώς έχει σε εκτίμηση τους Πειραιώτες. Μάλμε - αποστολή, Δημήτρης Τομαράς.

Ο Ρίντστρεμ στις δηλώσεις του στη συνέντευξη Τύπου μετά το 0-1 του Ολυμπιακού είπε μεταξύ άλλων για:

Ο Ολυμπιακός έπαιξε δυνατά. Δημιούργησε ευκαιρίες, είχε το γκολ αλλά και το χαμένο πέναλτι. Και εμείς όμως είχαμε ευκαιρίες. Προχωράμε.

Δεν μπορέσαμε να αντιδράσουμε στο πρώτο 45λεπτο. Στο 2ο ημίχρονο κάτι κάναμε αλλά δεν μπορούν να συγκριθούν οι αγώνες αυτοί με το σουηδικό Πρωτάθλημα. Ήταν πιο έντονο παιχνίδι. Είσαι απογοητευμένος όταν χάνεις ένα παιχνίδι. 'Πονάει' και 'τσούζε' όταν χάνεις. Προσπαθούμε να μικρύνουμε την απόσταση από τον Ολυμπιακό.

@Photo credits: eurokinissi, ΓΙΩΡΓΟΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ / EUROKINISSI