Ωραίος και μοιραίος ο Εμμανουηλίδης στην ήττα της Φορτούνα Σιτάρντ

Ο Δημήτρης Εμμανουηλίδης έβαλε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της Φορτούνα Σιτάρντ, αλλά λίγο αργότερα υπέπεσε σε πέναλτι, με αποτέλεσμα η ομάδα του τελικά να ηττηθεί 1-3 από την Έμμεν.
Η Φορτούνα Σιτάρντ βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Έμμεν στο 53' με εκτέλεση πέναλτι του Πένα, σε αγώνα για την 29η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος. Στο 58' ο προπονητής των γηπεδούχων, Sjors Ultee, πέρασε στο ματς τον (δανεικό από τον Παναθηναϊκό) Δημήτρη Εμμανουηλίδη, ο οποίος στη δεύτερη συμμετοχή του κατάφερε να σκοράρει! Στο 85ο λεπτό έκανε σουτ με το δεξί μέσα από την περιοχή και έγραψε το 1-1.
Δύο λεπτά αργότερα, ωστόσο, υπέπεσε σε (ίσως «υπερβολικό») πέναλτι και στο 89' ο Glenn Bijl έκανε το 1-2. Τελικά η Έμμεν βρήκε και τρίτο γκολ, στο 90'+7' με τον Pol Gladon.