Μάντσεστερ Σίτι - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Πέναλτι ο Γκρίλις, ισοφάρισε στον τελικό ο Μπρούνο Φερνάντες (vid)

Ισοφαρίζει από την άσπρη βούλα ο Μπρούνο

Στο 30ο λεπτό του τελικού του FA Cup ο Γκρίλις έκανε χέρι μέσα στην περιοχή του και ο Μπρούνο Φερνάντες με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ισοφάρισε σε 1-1.

Η Μάντσεστερ Σίτι μπήκε ιδανικά στον τελικό του FA Cup και άνοιξε το σκορ με τον Γκουντογκάν στα 13 δευτερόλεπτα, όμως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρήκε απάντηση. Στο 30ο λεπτό ο Γουάν Μπισάκα έκανε κεφαλιά μέσα στην περιοχή και ο Τζακ Γκρίλις βρήκε την μπάλα με το χέρι. Ο Πολ Τίρνι σε πρώτο χρόνο δεν έδωσε πέναλτι, όμως ανακέλεσε την απόφαση του μετά από on-field review. Ο Μπρούνο Φερνάντες με εύστοχη εκτέλεση ισοφάρισε σε 1-1 και πήγε να πανηγυρίσει μπροστά από τους οπαδούς των Πολιτών.